Kandidát na predsedu TTSK K. Rigó podal podnet na ÚVO a NKÚ

Poukázal na podľa neho kontroverzné obstarávania na zimnú a letnú údržbu ciest Trnavského samosprávneho kraja.

Kandidát na predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Konrád Rigó (Most-Híd) oznámil, že podal podnet na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) na vykonanie dohľadu nad verejným obstarávaním na Úrade TTSK a na Správe a údržbe ciest (SÚC) TTSK. Dôvodom je, že tieto organizácie podľa neho nepostupujú podľa zákona o verejnom obstarávaní (VO) a zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

Rigó sa vo svojom podaní opiera o štyri prípady - výstavbu kruhového objazdu v Dunajskej Strede (za minimálne 665.000 eur), Gabčíkove (280.000 eur), rekonštrukciu a modernizáciu cesty II/572 Lehnice (500.000 eur) a rekonštrukciu ciest lokality Biela hora. Uviedol, že TTSK nezverejňoval zmluvy zákaziek, k čomu je ako verejný obstarávateľ viazaný zákonom. "Ide o flagrantné porušenie VO, ktoré nemôže zostať nepovšimnuté a zároveň vypovedá o pomeroch v župe, ktorá patrí medzi posledné v rebríčku transparentnosti zostavenom Transparency International Slovensko,“ uviedol Rigó. 

Poukázal tiež na podľa neho kontroverzné obstarávania na zimnú a letnú údržbu ciest TTSK. Rigó informoval, že podáva podnet aj na Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR na kontrolu vynaložených verejných finančných prostriedkov bez riadne zverejnenej zmluvy.

Zdroj: teraz.sk

 

Zdielať: