MOST-HÍD na post predsedu v Banskobystrickej župe podporí Jána Luntera

Strana Most-Híd nemala ambíciu postaviť vlastného kandidáta na post šéfa banskobystrického vyššieho územného celku, jej zámerom bola podpora najsilnejšieho demokratického protikandidáta Mariana Kotlebu.

Most-Híd v novembrových voľbách do vyšších územných celkov na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja podporí občianskeho kandidáta Jána Luntera. Podľa krajského predsedu strany Lászlóa Nagya Lunter má šancu získať dostatočnú podporu voličov BBSK a poraziť súčasného župana Mariána Kotlebu. "Nemali sme ambíciu postaviť vlastného kandidáta, našim zámerom bola podpora najsilnejšieho demokratického protikandidáta Mariana Kotlebu", vyhlásil Nagy. Jeho silu potvrdili aj výsledky prieskumov verejnej mienky.

Podpredseda strany a splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz za mimoriadne dôležité kritérium pri rozhodovaní o podpore vhodného kandidáta považoval program kandidáta Luntera, s dôrazom na stratégiu v oblasti regionálneho rozvoja a menšinovej politiky. "Počas predchádzajúcich rokovaniach sme nadobudli presvedčenie, že pán Lunter je tým kandidátom, ktorý vie posunúť dopredu aj najmenej rozvinuté regióny stredného Slovenska. Rozumie potrebám aj národnostných menšín, je schopný zabezpečiť ich ochranu", vyhlásil Ravasz. 

Predstavitelia Mosta-Híd si uvedomujú vážnosť situácie v tejto župe a na krajskej ale aj na celoštátnej úrovni presadzujú zjednotenie všetkých strán vyznávajúcich základné princípy demokracie. Všetkých kandidátov vyzývajú preto k zodpovednosti. O podpore Jána Luntera definitívne rozhodne sobotňajšia Republiková rada strany.

 

 

 

 

Zdielať: