Správy z Bruselu

Ministri spravodlivosti členských krajín EÚ pod vedením Lucie Žitňanskej dosiahli prelomovú dohodu na smernici o ochrane finančných záujmov EÚ trestným právom (tzv. PIF smernica). Po jeden a pol roku, keď boli rokovania zamrznuté, slovenské predsedníctvo pripravilo pôdu na formálne prijatie smernice v nadchádzajúcich týždňoch.

Nagy József az EU-s és a konkurens titkos szolgálatok együttműködését sürgeti a terrorizmus ellen.

Európsky Parlament - Nagy József

József Nagy, europoslanec strany Most-Híd predložil ministrovi školstva Strasbourgské Memorandum - odborné odporúčania k reorganizácii systému školstva na Slovensku, ktoré vzniklo 2. februára 2016 vo Francúzsku, na pôde Európskeho parlamentu, na medzinárodnej odbornej konferencii o princípoch, skúsenostiach v zachovaní malých národnostných škôl v krajinách EÚ a o návrhoch riešení.

Rozhovor s Józsefom Nagyom, europoslancom strany Most-Híd o Európskej únii

Európsky Parlament - Nagy József

Európska ľudová strana rokovala o dokumente Moderná sociálna Európa

V utečeneckej krýze nezlyhal Brusel ale národný egoizmus

József Nagy/Nagy József

Europoslanci schválili na svojom poslednom zasadaní prípravu dohody storočia medzi USA a EÚ.

„Obdobie politických procesov na Slovensku sa zrejme ešte neskončilo“ – vyhlásil europoslanec strany Most – Híd, József Nagy na plenárnom zasadnutí v Štrasburgu, keď vo svojej reči upozornil na absurdný vývoj procesu Hedvigy Malinovej.

Pripojenie sa Európskej Únie k dohovoru CITES ponúka možnosť koordinovanej európskej ochrany ohrozovaných druhov.

Európai Parlament

József Nagy, poslanec EP za stranu Most-Híd ešte v septembri predložil návrh v Európskom Parlamente vo frakcii Európskej ľudovej strany, ktorý sa zaoberá problematikou pôvodných národnostných menšín

Stránky